Food Lion Weekly Coupon Matchups & Deals – 6/21 – 6/27

MyBJsWholesale may earn a small commission via affiliate links in this post. Read our full disclosure policy here.

Here are your weekly deals at Food Lion.

B1G1 Sale Prices Based on Purchasing a Single Item
Multi-Item Deals
Save $2 instantly when you buy any two participating General Mills Cereals

.
General Mills Lucky Charms, 18 – 21.6 oz – $3.99

 

Final Price: $2.49

General Mills Honey Nut Cheerios, 18 – 21.6 oz – $3.99

 

Final Price: $2.49

General Mills Toast Crunch, 18 – 21.6 oz – $3.99

 

Final Price: $2.49
B1G1

Cape Cod Potato Chips

Limit 2 Free

Doritos Tortilla Chips, 9.75 – 10.5 oz – B1G1

Limit 2 Free

Hostess Coffee Cakes, 11.4 oz

 

Nabisco Ritz Crackers, 8.8 – 13.7 oz – B1G1

Limit 2 Free

  • $0.75/2 Nabisco Cookie or Cracker Products – 5-21-17 SS; Includes 3.5 oz or Larger Only (exp. 07/01/17)
  • $0.75/2 Nabisco Cookie or Cracker Products – 6-25-17 SS; Includes 3.5 oz or Larger Only (exp. 08/05/17)
  • $1.00/2 Nabisco Cookie or Cracker Products – 5-21-17 SS; Includes 3.5 oz or Larger Only (exp. 07/01/17)

Tastykake Bagged Mini Donuts, 10 – 11.5 oz

 

Tastykake Snack Cakes, 10 – 11.5 oz

 

Wise Cheez Doodles

Limit 2 Free

Wise Popcorn

Limit 2 Free

Baby Food & Care

Beech Nut Naturals Baby Food, 4 oz – $0.99

 

  • $1.00/5 Beech-Nut Products – 5-14-17 RP (exp. 06/25/17)
Final Price: $0.79

Beech Nut Yogurt Melties, 1 oz – $2.29

 

  • $1.00/5 Beech-Nut Products – 5-14-17 RP (exp. 06/25/17)
Final Price: $0.79

Gerber Good Start Powder Infant Formulas, 22.2 – 27.8 oz – $25.99

 

Beverages

Campbell’s V8 Vegetable Juice, 46 oz – $2.50

 

Coca Cola Products, 6 pk .5 L – $2.00

 

Deer Park Water, 24 – 28 pk – $3.99

 

Gatorade, 8 pk 20 oz – $5.00

 

Hawaiian Punch, 128 oz – $1.68

 

Lipton Tea, 12 pk bottles – $4.49

 

Monster Energy Drinks, 10 pk – $15.99

 

Nature’s Place Spring Water, 24 pk .5 L – $3.59

 

Nestle Pure LIfe Water, 24 – 28 pk – $3.99

 

Pepsi Products, 18 – 20 pk 12 oz cans – $4.99

 

Pepsi Products, 6 pk 16 – 16.9 oz bottles – $2.00

 

Powerade, 32 oz – $0.69

 

Taste of Inspirations Single Serve Cups, 10 – 12 ct – $4.99

 

V8 V-Fusion Juice, 46 oz – $2.50

 

Bread & Bakery

Ball Park Golden Hamburger Buns, 12 ct – $2.50

 

Final Price: $1.95

Food Lion Hawaiian Rolls, 12 ct

 

Food Lion White Sandwich Bread, 20 oz – $1.49

 

Fritters, 2 ct – $2.50

 

Fruit Bites, 12 ct – $2.50

 

Gourmet Cookies, 6 ct – $2.50

 

Strip Danish, 14 oz – $2.99

 

Turnovers, 4 ct – $2.50

 

Yadkin Valley Kettle Corn, 7 – 10 oz – $2.50

 

Yadkin Valley Popcorn, 7 – 10 oz – $2.50

 

Breakfast & Cereal

Kellogg’s Frosted Mini Wheats, 16 – 18.7 oz – $2.50

 

Final Price: $1.90

Kellogg’s Raisin Bran Cereal, 16 – 18.7 oz – $2.50

 

Final Price: $1.90

Nabisco Belvita Breakfast Biscuits, 8.8 o z – $3.00

 

  • $0.75/2 Nabisco Cookie or Cracker Products – 5-21-17 SS; Includes 3.5 oz or Larger Only (exp. 07/01/17)
  • $0.75/2 Nabisco Cookie or Cracker Products – 6-25-17 SS; Includes 3.5 oz or Larger Only (exp. 08/05/17)
  • $1.00/2 Nabisco Cookie or Cracker Products – 5-21-17 SS; Includes 3.5 oz or Larger Only (exp. 07/01/17)
Final Price: $2.50

Quaker Grits, 9.8 – 15.1 oz – $2.00

 

Quaker Instant Oatmeal, 9.8 – 15.1 oz – $2.00

 

Canned Goods & Soups

Bush’s Best Baked Beans, 21 – 28 oz – $2.00

 

Bush’s Grillin’ Beans, 22 – 28 oz – $2.00

 

Chef Boyardee Pastas, 7.25 – 15 oz – $1.00

 

Food Lion Graham Cracker Pie Crust, 6 oz – $1.50

 

Hunt’s Manwich, 15 – 15.5 oz

 

Jell-O Gelatin Mix, 0.6 – 6 oz – $1.00

 

Jell-O Instant Pudding MIx, .6 – 6 oz – $1.00

 

Condiments, Spice & Baking

Duke’s Mayonnaise, 32 oz – $3.49

 

  • $1.00/2 Duke’s Mayo Products – 6-11-17 SS (exp. 07/09/17)
Final Price: $2.99

Food LIon Evaporated Milk, 12 oz – $0.98

 

Food Lion Applesauce, 6 pk – $1.79

 

Food Lion Pancake Syrup, 24 oz – $1.79

 

Food Lion Sweet Choice, 10 oz – $3.99

 

Hidden Valley Salad Dressing, 12 – 16 oz – $3.00

 

  • $0.50/1 Hidden Valley Flavored Ranch Dressing – 5-21-17 SS (exp. 07/16/17)
  • $1.00/2 Hidden Valley Flavored Ranch Dressing – 5-21-17 SS (exp. 07/16/17)
Final Price: $2.50

Lawry’s Marinade, 12 oz – $2.19

 

Nature’s Place Organic Peanut Butter, 16 oz – $3.99

 

Peter Pan Peanut Butter, 15 – 16.23 oz – $2.00

 

Texas Pete Hot Sauce, 12 oz – $1.69

 

Welch’s Grape Jelly, 30 oz – $1.79

 

Wiish Bone Salad Dressing, 15 – 16 oz – $1.50

 

Cookies, Snacks & Candy

.
Milka Oreo Chocolate Bar, 1.44 oz – $0.50

 

Final Price: Free

.
Sunbelt Cereal Bars, 6.76 – 8.76 oz – $2.00

While Supplies Last!

Final Price: $1.00

Del Monte Fruit Cups, 4 pk – $2.18

 

Out-of-Pocket Price: $2.18
Final Price: $1.18

Food Lion Beef Jerky, 3 oz – $3.99

 

Lance Sandwich Crackers, 8 ct – $2.50

 

Larry the Cable Guy Chips, 3 oz – $1.00

While Supplies Last!

Nabisco Chips Ahoy! Cookies, 3.5 oz – $2.50

 

  • $0.75/2 Nabisco Cookie or Cracker Products – 5-21-17 SS; Includes 3.5 oz or Larger Only (exp. 07/01/17)
  • $0.75/2 Nabisco Cookie or Cracker Products – 6-25-17 SS; Includes 3.5 oz or Larger Only (exp. 08/05/17)
  • $1.00/2 Nabisco Cookie or Cracker Products – 5-21-17 SS; Includes 3.5 oz or Larger Only (exp. 07/01/17)
Final Price: $2.00

Nabisco Tray Packs – $4.99

 

  • $0.75/2 Nabisco Cookie or Cracker Products – 5-21-17 SS; Includes 3.5 oz or Larger Only (exp. 07/01/17)
  • $0.75/2 Nabisco Cookie or Cracker Products – 6-25-17 SS; Includes 3.5 oz or Larger Only (exp. 08/05/17)
  • $1.00/2 Nabisco Cookie or Cracker Products – 5-21-17 SS; Includes 3.5 oz or Larger Only (exp. 07/01/17)
Final Price: $4.49

Nature’s Place Organic Crackers, 4.4 – 7 oz – $2.00

 

Planters Cashews Halves & Pieces, 14 oz – $6.99

 

Quaker Chewy Granola Bars, 6.1 – 7.4 oz – $2.00

 

Sunbelt Chewy Bars, 6.76 – 8.76 oz – $2.00

While Supplies Last!

Final Price: $1.00

Sunrise Gummie Bears, 6 oz – $1.00

While Supplies Last!

Dairy

Chobani Flip Yogurt, 5.3 oz – $1.00

 

Chobani Greek Yogurt, 5.3 oz – $1.00

 

Country Crock Spread, 16 oz – $3.18

 

Daisy Sour Cream, 16 oz – $2.00

 

Food Lion Cream Cheese Bar, 8 oz – $1.50

 

Food Lion Grated Parmesan Cheese, 8 oz – $2.99

 

Food Lion Lemonade, 59 oz – $1.50

 

Food Lion Natural Cheese Slices, 8 oz – $2.00

 

Food Lion Tea, 59 oz – $1.50

 

Gold Peak Iced Tea – $2.00

 

Horizon Organic String Cheese, 8 oz – $3.00

 

Jell-O Desserts, 4 pk – $2.00

 

Kraft Chunk Cheese, 6 – 9.6 oz – $2.50

 

Kraft Shredded Cheese, 6 – 9.6 oz – $2.50

 

Silk Milk, 64 oz – $2.99

 

Final Price: $1.99

Simply Ades, 59 oz – $2.00

 

Simply Punch, 59 oz – $2.00

 

Tropicana Premium Orange Juice, 32 – 59 oz – $3.00

 

Tropicana Probiotics Juice, 32 – 59 oz – $3.00

 

  • $1.00/1 Tropicana Essentials Probiotics 100% Juice – 6-25-17 SS; Includes 32 oz Only (exp. 08/20/17)
  • $1.00/1 Tropicana Probiotics Juice – 4-30-17 RP; Includes 32 oz Only (exp. 06/25/17)
Final Price: $2.00
Deli

Food Lion Colby Jack Cheese, per lb – $4.99

 

Food Lion Roast Beef, per lb – $6.99

 

Great Lakes Colby Cheese, per lb – $4.99

 

Hickory BBQ Rotisserie Chicken, ea – $7.99

 

Taste of Inspirations Turkey Breast, per lb – $6.99

 

Frozen Foods

Banquet Family Meals, 14 – 27 oz – $2.50

 

Ben & Jerry’s Ice Cream, 16 oz – $3.50

 

Bertolli Dinners, 22 – 24 oz – $5.99

 

Breyers Gelato, 28.5 oz – $3.99

 

Breyers Ice Cream, 48 oz – $3.00

 

Drumstick Ice Cream Cones, 8 ct – $4.99

 

Food Lion Cooked Shrimp, 16 oz – $7.99

 

Food Lion Fish Fillets, 40 – 48 oz – $9.99

 

Food Lion Frozen Vegetables, 16 oz – $1.00

 

Food Lion Raw Shrimp, 16 oz – $5.99

 

Healthy Choice Dinners, 9.5 – 16 oz – $2.50

 

Jimmy Dean Breakfast Sandwiches, 12.4 – 11.4 oz – $4.99

 

Marie Callender’s Dinners, 9.5 – 16 oz – $2.50

 

Nature’s Path Love Crunch Choclatge & Peanut Butter, 15.5 oz – $5.29

 

New York Garlic Texas Toast, 7.3 – 11.25 oz – $2.00

 

PF Chang’s Dinners, 22 – 24 oz – $5.99

 

Pepperidge Farm Layer Cakes, 19.6 oz – $2.99

 

Screamin’ Sicilian Pizza, 20.6 – 25 oz – $3.99

 

Tyson Family Pack Chicken, 27.5 – 32 oz – $4.99

 

Grains, Pasta & Sides

Knorr Pasta Sides, 3.8 – 5.8 oz – $1.00

 

Knorr Rice Sides, 3.8 – 5.8 oz – $1.00

 

Kraft Easy Mac Cups, 1.9 – 7.25 oz – $1.00

 

Kraft Mac & Cheese Dinners, 1.9 – 7.25 oz – $1.00

 

Ragu Pasta Sauce, 16 – 24 oz – $1.58

 

Home Supplies

.
Charmin Bath Tissue, 12 giant rolls – $5.99

 

Final Price: $4.99

Bounty Basic Paper Towels, 6 Big Rolls – $5.99

 

Final Price: $4.99

Bounty Paper Towels, 6 Large Rolls – $8.99

 

Final Price: $7.99

Charmin Bath Tissue, 8 Mega or 16 Dbl Rolls – $8.99

 

Out-of-Pocket Price: $7.99
Final Price: $6.99

Febreze Air Effects, 2 pk – $4.99

 

Febreze Fabric Upholstery Spray, 27 – 27.04 oz – $4.99

 

Food LIon Designer Plates, 30 – 48 ct – $2.00

 

Food LIon Fabric Softener, 54 oz – $2.69

 

Food LIon Reclosable Freezer Bags, 13 – 25 ct – $1.50

 

Food Lion Designer Bowls, 30 – 48 ct – $2.00

 

Food Lion Dryer Sheets, 120 ct – $2.69

 

Food Lion Premium Crystal Dinnerware, 24 ct – $1.50

 

Food Lion Reclosable Storage Bags, 13 – 25 ct – $1.50

 

Food Lion Tall Kitchen Bags, 35 – 45 ct – $6.49

 

Food Lion Trash Bags, 25 – 28 ct – $6.49

 

Gain Flings!, 31 ct – $8.99

 

Gain Laundry Detergent, 100 oz – $8.99

 

Hefty Bowls, 24 – 50 ct – $2.19

 

Final Price: $1.69

Lysol Disinfecting Wipes, 75 – 80 ct – $3.99

 

Final Price: $3.49

Palmolive Liquid Dish Soap, 32.5 oz – $2.99

 

Final Price: $2.49

Tide Liquid Laundry Detergent, 69 – 75 oz or 22 – 31 ct pods – $8.99

 

Out-of-Pocket Price: $8.99
Final Price: $7.99
Meat, Poultry & Fish

.
Beef, Ground Chuck, 80% Lean, per lb – $2.99

 

.
Chicken, Breast, Boneless, per lb – $1.99

 

Bacon Cheddar Beef Burger, 1.3 lb – $8.79

 

Beef, Shoulder Roast, per lb – $4.49

 

Beef, Steak, Cubed, per lb – $4.99

 

Boneless Top Sirloin Fillet, per lb – $4.99

 

Boneless Top Sirloin Steak, per lb – $4.99

 

Chicken, Thighs, Boneless, Skinless, per lb – $1.99

 

Chophouse Ground Beef Burger, per lb – $3.79

 

Inland Market Cod Fillets, 10 oz – $4.99

 

Jack Daniels Baby Back Pork Ribs, 24 oz – $9.99

 

Perdue Perfect Portions, 22 – 24 oz – $6.99

 

Pork, Chops, Bone-In, per lb – $1.99

 

Pork, Chops, Center Cut, Bone-In, per lb – $2.49

 

Packaged Meats

.
Oscar Mayer Meat Franks, 16 oz – $1.50

 

  • $0.55/1 Oscar Mayer Hot Dogs – 5-21-17 SS (exp. 07/01/17)
  • $0.55/1 Oscar Mayer Hot Dogs – 6-18-17 SS (exp. 07/29/17)
  • $1.00/2 Oscar Mayer Hot Dogs – 6-18-17 SS (exp. 07/29/17)
Final Price: $0.95

Food Lion Brats, 16 oz – $2.50

 

Gwaltney Sliced Bacon, 16 oz – $4.49

 

JImmy Dean Sausage, 9 – 16 oz – $3.00

 

Oscar Mayer Deli Fresh Lunch Meats, 16 oz – $5.49

 

Oscar Mayer Lunchables Fun Pack, 9 – 10.7 oz – $2.00

 

Personal Care

Dial Bar Soap, 6 – 8 pk – $3.99

 

Final Price: $2.99

Garnier Fructis Conditioner, 12 – 12.5 oz – $3.49

 

  • $2.00/1 Garnier Fructis Shampoo, Conditioner, or Treatment – 6-4-17 RP; Excludes 2.9 and 3 oz (exp. 07/01/17)
Final Price: $1.49

Garnier Fructis Shampoo, 12 – 12.5 oz – $3.49

 

  • $2.00/1 Garnier Fructis Shampoo, Conditioner, or Treatment – 6-4-17 RP; Excludes 2.9 and 3 oz (exp. 07/01/17)
Final Price: $1.49

Healthy Accents Nutritional Drinks, 6 pk – $4.99

 

Nature Made Vitamins – 25% Off

 

Tums Antacid Tablets, 32 – 50 ct – $3.99

 

Final Price: $2.49

Vaseline Intensive Care Lotion, 20.3 – 23.5 oz – $5.99

 

Pet Care

Alpo Wet Dog Food, 13.2 oz – $0.70

 

Arm & Hammer Clumping Litter, 29 – 40 lb – $14.99

 

Final Price: $13.49

Kibbles ‘N Bits Dry Dog Food, – $9.99

 

  • $1.00/1 Kibbles ‘n Bits Dry Dog Food – 6-11-17 RP (exp. 08/06/17)
Final Price: $8.99

Purina Kit & Kaboodle Dry Cat Food, 1.75 lb – $3.99

 

Produce

.
Grapes, Red, Seedless, per lb – $1.49

 

Beans, Green, per lb – $1.49

 

Blackberries, 6 oz – $2.50

 

Cantaloupes, ea – $2.00

 

Cucumbers, Mini, 4 pk – $1.79

 

Cucumbers, Organic, ea – $0.79

 

Eggplant, per lb – $1.29

 

Kale, ea – $0.79

 

Melon, Honeydew, ea – $2.99

 

Nectarines, per lb – $2.49

 

Onions, Vidalia, per lb – $0.89

 

Potatoes, Russet, 5 lb bag – $2.00

 

Out-of-Pocket Price: $2.00
Final Price: $1.75

Raspberries, 6 oz – $2.50

 

Salad Blends, Fresh Express, 6 – 9 oz – $2.50

 

Squash, Yellow, Organic, per lb – $0.89

 

Squash, Zucchini, Organic, per lb – $0.89

 

Tomatoes, Hot House, per lb – $1.49

 

Watermelons, Personal, Seedless, ea – $2.99

 

[favado_my_list]


MyBJsWholesale may earn a small commission via affiliate links in this post. Read our full disclosure policy here.

Reply